200₺ üzeri ücretsiz kargo

İade ve Değişim Şartları


www.kahvefincanidukkani.com üzerinden yapılan satışlar, UZAKTAN SATIŞLAR sınıfına girer ve Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nin hükümlerine tabidir. Satın alınan ürünlerin iade edilmesi konusundaki hususlar da bu kanun ve yönetmeliğin kapsamında değerlendirilmelidir. Sipariş ettiğiniz ürünü teslim aldıktan sonra herhangi bir nedenden dolayı iade etmek istediğinizde izlemeniz gereken yol ve bilmeniz gerekenler şu şekildedir:


Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 14 (on dört) gün içerisinde iade talebinizi bize iletmenizi ve ürünü teslimat tarihinden itibaren 14 gün içerisinde KAHVEFİNCANIDÜKKANI'na geri göndermenizi rica ediyoruz. 14 günü aşan bildirimlerde iade kabul edilmemektedir.

 

İade edeceğiniz ürünü orijinal faturasıyla (aksi halde iadeniz işleme alınmayacaktır), paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle KAHVEFİNCANIDÜKKANI'nın doğru adresini içerecek şekilde geri göndermeniz gerekmektedir.

 

Ürünün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır.

 

İade edeceğiniz ürün hasarlı ise , anlaşmalı şirketimiz MNG KARGO ile karşı ödemeli olarak, üründe herhangi bir sorun olmaksızın vazgeçme, beğenmeme gibi sebeplerden dolayı iade edilmek isteniyorsa gönderen kişinin seçtiği bir kargo şirketi ile kargo ücretini ödeyerek KAHVEFİNCANIDÜKKANI'nın adresine Asmalıevler Mah. Süleyman Demirel Blv. No:29 Pamukkale/Denizli Türkiye içerecek şekilde geri göndermeniz gerekmektedir.

 

MNG KARGO dışında herhangi başka bir kargo şirketi ile ürün iadesi yapılması halinde kargo ücreti gönderen tarafından karşılanmalıdır. Ürünün MNG KARGO dışında başka bir kargo şirketi vasıtası ile iade edilmesi halinde kargo bedeli KAHVEFİNCANIDÜKKANI tarafından karşılanmayacaktır. 

 

İadenizi onaylamadan önce ürünle alakalı inceleme iade birimimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. İade etmek istediğiniz ürünün kusurlu olması durumunda, iadeniz onaylanacak ve kredi kartınızdan çekilen tutar veya hesabımıza havale/eft yapmış olduğunuz tutar hesabınıza yatırılacaktır.

 

İadeniz onaylanmasının ardından size iadeniz ile ilgili durum bilgisi mail ile bildirilip ürün bedelinizin geri ödemesi yapılır. Ödemeyi havale/eft ile yaptıysanız hesabınıza para iadesi 3 iş günü içerisinde yapılacaktır. Ancak, banka hesap bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak sitemiz yetkililerine bildirmeniz gerekmektedir. Ödemeyi kredi kartı ile yaptıysanız; kredi kartınıza yapılan geri iadenin ekstrenize yansıması, bankanızın süreç ve uygulamalarına bağlı olarak ortalama iki - üç hafta sürebilmektedir. Bu süreç her bankanın kendine özel uygulaması olup, KAHVEFİNCANIDÜKKANI'nın bu süreçte herhangi bir müdahale hakkı bulunmamaktadır. İade işleminizin kredi kartı ekstrenize yansımasında yaşanan gecikme ile ilgili bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

ÖZEL KOŞULLAR


Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açmalı ürünü kontrol etmelisiniz. Özellikle ezilmiş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız çok önemlidir. Beklenmedik bir durumda, sorunlu ürünle karşılaşırsanız paketi teslim almayıp kargo yetkilisine tutanak tutturarak kargo şirketi tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlamanız gerekmektedir.


Orijinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş, herhangi bir şekilde kullanımdan dolayı zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Müşteri, ürünü teslim aldığı andaki durumu ile geri vermekle ve kullanımdan kaynaklanan ticari kaybı ödemekle yükümlüdür.